MTM Ana Sayfa Tek Eğitim SketchUp Free2design AutoCAD Rhino  
               
               
               
               
DoubleCAD XT              


DoubleCAD'te
SketchUp Dosyaları


Herkes işin 3 Boyut:
SketchUp


 
 
 
 
 
 

SketchUp ve DoubleCAD XT

DoubleCAD XT SketchUp .skp dosyalarını  doğrudan açılabilmektedir. Bu özellik DoubleCAD XT yazılımını SketchUp kullanıcıları için önemli kılar.

 

 
 
Sketch Up dosyaları DoubleCAD XT ile açılırken modelin yanısıra katman (layer) görünüş (view) vb bilgiler de gelir. Her SketchUp sahnesi için pakış açısı (ViewPort)  dahil ayrı bir kağıt düzlemi (paper space) oluşturulur.  Bakış açısı, katman (layer) kamera pozisyonu, 2 boyutlu veya perspektif görünüş bilgilerini de içerir. Eğer katmanları çok kullanıyorsanız ve pek çok görünüşle çalışıyorsanız bu özellk size büyük zaman kazandırır ve hata ihtimalini azaltır.

 
Ayrıca 2 boyulu plan çizimleri için duvar (wall) komutu mevcuttur. Bu komut iki paralel çizgiyle çizilen geometride kesesişim noktalarını otomatik olarak düzenler. 2 Boyutlu plan çizminizi .DWG olarak kaydettiğinizde, duvarlar AutoCAD Architecture uyumlu olduğundan kesişim noktalarındaki düzenlemeler bozulmaz. Bu komutu kullanarak DoubleCAD XT'de oluşturduğunuz planları dxf veya dwg olarak kaydedebilirsiniz.  SketchUp'ta açarak kullanabilirsiniz.  

 

VideoClip:  DoubleCAD'te SketchUp Dosyaları